Dodał: Anna Data: 24/09/2021 - 10:01:24
Rodzice

Dziś odwiedziliśmy Zagrodę Edukacyjną,, Stajnia Lusi '' we wsi Konarzew.
Poprzez wizytę w gospodarstwie agroturystycznym Konarzew planuje się wykształcić wśród uczestników postawę ekologiczną oraz pro przyrodniczą, naukę szacunku do pracy w gospodarstwie, a także korzystanie z walorów ziemi z zachowaniem poszanowania dla środowiska naturalnego
Na zajęciach zostały omówione rodzaje zbóż, opis narzędzi i maszyn do uprawy pola. Specjalnym wozem wybraliśmy się na pole gdzie oraliśmy ziemię pod uprawę i sialiśmy pszenicę. Dzieci miały okazję młócić cepem i mielić zboże na mąkę. Następnie zajęliśmy się przygotowaniem ciasta na chleb. Każdy przedszkolak odpowiednio formował swój chlebek by pięknie wyrósł w kaflowym piecu. Gdy chlebki pięknie wyrosły przedszkolaki mogły spróbować swoich wypieków a część zabraliśmy do przedszkola.
 

Dodał: anna Data: 22/09/2021 - 06:54:02
Rodzice

Coroczna akcja "Sprzątanie Świata" jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie i utrzymanie naszej planety w czystości. Dnia 22 września po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu akcję „Sprzątanie Świata”, tym razem pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”, w której wzięły udział dzieci ze wszystkich grup. Zaopatrzeni w gumowe rękawice i worki wspólnie wyruszyliśmy na wielkie sprzątanie terenu wokół przedszkola. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem zbierały odpady, papierki, butelki i trzeba przyznać, że miały przy tym sporo frajdy. W sumie zebraliśmy aż 4 worki odpadów. Celem naszej akcji było nie tylko doraźne usunięcie śmieci z najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim kształtowanie postaw proekologicznych najmłodszych, co jest jednym z wiodących celów wychowania przedszkolnego. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dba. Opracowała Anita Stanisławska.
galeria

Dodał: anna Data: 22/09/2021 - 06:49:36
Rodzice

  Dzieci z grupy "Sówki” zakończyły pracę nad swoim zielnikiem, do którego wspólnie zebraliśmy bardzo dużo różnorodnych gatunków roślin, kwiatów i ziół z pól i łąk. Kolorowy, pachnący zielnik będzie nam przypominał kończące się lato i pozostanie wspaniałą pamiątką udziału w ciekawym Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Ale zielnik!". Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej dzieci z zakresu botaniki, a także propagowanie samodzielnego poznawania świata przyrody, w szczególności świata roślin oraz aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. W ramach projektu przedszkolaki świetnie się bawiły, wykonując jeszcze wiele innych zadań: poidełka dla owadów, wzięły udział konkursie na „Najpiękniejszy bukiet lub wianek”, w plenerze malowały kwiaty polne, rysowały wazony z kwiatami zebranymi na łące. Za swoją aktywność przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, a nasze przedszkole certyfikat. Opracowała Anita Stanisławska.
  galeria

  Dodał: anna Data: 22/09/2021 - 06:44:59
  Rodzice

  Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
  W tym dniu wszystkie przedszkolaki brały udziału w zabawach i konkurencjach sportowych na placu zabaw. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na przedszkolaka i dostały medale. Wszystkim dzieciom składany najserdeczniejsze życzenia
  galeria

   

  Dokumenty - rekrutacji

     

  Galeria

  

  Polecamy