Dodał: Adam Data: 07/07/2015 - 10:37:26

Dnia 14 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym – Jackiem Tomczakiem. Zajęcia dzieliły się na dwie części: część merytoryczną i praktyczną. Przedszkolaki  z wielką uwagą wysłuchały pogadanki na powyższy temat a potem wcieliły się w rolę ratowników. Pacjenci – przedszkolne laleczki – byli zadowoleni z opieki. Poprzez zabawę nasi podopieczni dowiedzieli się jak zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i/lub życia, poznali numery alarmowe, dowiedzieli się na czym polega praca ratownika medycznego. Podczas zajęć dzieci zadawały mnóstwo pytań i chętnie uczestniczyły zarówno w dyskusji, jak i w ćwiczeniach.  Ratownicy nie mogliby pracować bez karetki pogotowia, dlatego też przed przedszkole na dzieci czekał ambulans. Dzięki uprzejmości Pana Jana Cieślaka – kierownika Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi – oddział w Kutnie, dzieci mogły przyjrzeć się z bliska jak wygląda i w co jest zaopatrzony taki samochód.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

Dodał: Adam Data: 07/07/2015 - 09:36:16

Dnia 07 maja 2015 r. punkt przedszkolny „Kolorowy Świat” w Bielawkach odwiedził Sławomir Erwiński – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Konwersatorium na temat praw i obowiązków dziecka wzbudziło w najmłodszych wielką ciekawość i zdziwienie. Prokurator m. in. uświadomił dzieci, ze kolor skóry, płeć i poglądy religijne nie mają znaczenia. Każdy człowiek jest równy i podlega takiemu samemu systemowi prawa. Opowiadał o obowiązkach jakie są przypisane każdemu człowiekowi. Uświadamiał maluchy, że każdy – nawet najmłodszy człowiek ma swoje obowiązki, z których powinien się wywiązywać. Dyskusja na powyższy temat sprawiła, że dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Sławomir Erwiński wspomniał dzieciom również o Rzeczniku Praw Dziecka i Kodeksie dotyczącym najmłodszych. Na koniec zajęć każde dziecko dostało spis praw dziecka.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

Dodał: Adam Data: 06/07/2015 - 11:03:53

29 kwietnia dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Kutnie. Spotkanie było pełne wrażeń i atrakcji. Przedszkolaki mogły porozmawiać  z funkcjonariuszami policji i poznały ich miejsce pracy. Podczas wizyty odwiedziły pokój kryminalistyki, poddały się badaniu daktyloskopijnemu oraz zwiedziły areszt. Chętnie wcieliły się w rolę małych policjantów i przymierzały sprzęt ochronny oraz zwiedziły radiowóz. Zajęcia prowadził oficer prasowy  asp. szt. Paweł Witczak. Podczas dyskusji z uczestnikami przypominaliśmy sobie numery alarmowe i podstawowe wiadomości z zakresu bezpieczeństwa.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

Dodał: Adam Data: 06/07/2015 - 10:54:24

Dnia 18 maja 2015 r. odbyło w punkcie przedszkolnym „Kolorowy Świat” w Bielawkach się spotkanie zorganizowane przy współpracy z Nadleśnictwem Kutno dotyczące zagrożeń związanych z kontaktami z przyrodą. Przygotowania  do przywitania leśnika – inżyniera nadzoru – Roberta Krokowskiego  trwały od samego rana. Dzieci wcieliły się w rolę zwierząt leśnych. Metamorfoz artystycznych dokonała Judyta Dyczko. Malowanie twarzy sprawiło zarówno wykonawczyni, jak i maluchom wiele radości. Przedszkolaki wspaniale odegrały role zwierząt leśnych i sprawiły tym wielką niespodziankę leśniczemu. Mówił on o szacunku do przyrody, odpowiednim zachowaniu względem niej  i zagrożeniach w kontaktach z przyrodą. Leśniczy uświadamiał uczestników jakie piękno i bogactwo daje nam przyroda oraz jak ważna jest  w życiu każdego człowieka. Podczas zajęć wykorzystano specjalnie malowane na powyższe zajęcia obrazy – „Cztery Pory Roku” (Autor: Emilia Tarka) i względem ich układu była prowadzona część merytoryczna. Na jej zakończenie leśniczy przeczytał dzieciom tematyczną bajkę, dzięki której wywołał ciekawą i pouczającą dyskusję. Potem nastał czas na część praktyczną, podczas której przedszkolaki – leśne zwierzaki brały udział w grach i zabawach związanych z przyrodą. Spotkanie zakończyło się pokazem samochodu służbowego Nadleśnictwa Kutno a zaraz po nim Pan Robert wręczył materiały edukacyjne dla utrwalenia zdobytej wiedzy.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy