Dodał: Adam Data: 08/07/2015 - 10:38:46

Dnia 23 lutego 2015 r. w punkcie przedszkolnym „Kolorowy Świat” w Bielawkach odbyło się pierwsze spotkanie organizowane w ramach konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole” – III edycja. Zajęcia integracyjne pod hasłem „Szanuj swoją koleżankę i swojego kolegę. Szacunek  i wzajemna życzliwość pozwalają żyć w grupie i społeczeństwie” poprowadzili  – Barbara Szafraniec i Ryszard Wolbach – twórcy projektu „Kolory Nadziei”.

Barbara Szafraniec jest autorką spektaklu i wydawnictwa pod tym samym tytułem, zaś autorem oprawy muzycznej jest Ryszard Wolbach. Wspólnie prowadzą warsztaty motywacyjne mające na celu wydobyć możliwości ukryte w człowieku, zachęcić do samorealizacji oraz pokazać, że los każdego człowieka zależy od na samych. Projekt poparty jest mottem: „Jestem szczęśliwy, bo chcę być szczęśliwy!”. Ryszard Wolbach – wokalista rockowy, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, współtwórca zespołu Babsztyl, Harlem, oraz laureat piosenki w Opolu.

Nasi goście poprowadzili zajęcia i pokazali dzieciom jak ważna jest koleżeńskość, wzajemny szacunek, pomoc i współdziałanie w grupie. Udowodnili jak ważne są to aspekty w poszukiwaniu zrozumienia, odkrycia tajemnic siebie samego i bliskich oraz jakie ma to wszystko wpływ na bycie szczęśliwym. Zajęcia zawierały treść merytoryczną, jak i praktyczną. Były przepełnione muzyką, zabawą i miłą atmosferą. Dzieci brały udział w scenkach rodzajowych, mających na celu ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem zdobytej wiedzy. Zajęcia zakończyły się wspólnymi warsztatami plastycznymi – przedszkolaki w towarzystwie w gości malowały kolorowanki z serii „Kubuś Puchatek i przyjaciele”.

Na pożegnanie – w ramach podziękowania – dzieci wcieliły się w rolę małych artystów i wystąpiły przed gośćmi ze swoim ulubionym repertuarem muzycznym. Podczas występu zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe brały udział we wspólnej zabawie.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy