Dodał: Adam Data: 08/07/2015 - 09:50:53

22 kwietnia 2015 r. dzieci wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kutnie. Na przedszkolaków czekali strażacy z wieloma niespodziankami. Pokaz samochodów strażackich i sprzętu wzbudził u dzieci wielkie zainteresowanie. Widziały przygotowania na akcję ratowniczą i były świadkiem wyjazdu w teren. Potem – w ramach zabawy - same mogły próbować swych sił w gaszeniu pożaru i obejrzeć pokaz wspinaczkowy na atrapie ściany bloku mieszkalnego. Po ćwiczeniach i konkurencjach ruchowych uczestnicy wycieczki udali się do sali konferencyjnej. Dowódca jednostki – kapitan Zdzisław Pęgowski przybliżył dzieciom wizerunek patrona strażaków- św. Floriana i uświadomił dzieciaczkom jak wielkie znaczenie ma jego wartość w tak trudnej pracy. Konferencja prasowa miała na celu przypomnienie wszystkich wiadomości z poprzedniego spotkania i ewentualnego uzupełnienia wiedzy wśród maluszków.

Po powrocie do placówki dzieci zostały ocenione - przy nazwisku każdego przedszkolaka zamieszczono uśmiechniętą buźkę i wręczono dzieciom prezenty niespodzianki ufundowane przez sponsorów.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

Dodał: Adam Data: 07/07/2015 - 10:54:55

Dnia 15 maja 2015 r. odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Podczas zabawy jedno z dzieci zauważyło dym na korytarzu przedszkola. Po powiadomieniu wychowawczyni zgłoszono zagrożenie pożarem do Jednostki Gaśniczo – Ratowniczej w Kutnie. Po krótkim czasie strażacy przyjechali na miejsce zdarzenia. Sprawna ewakuacja i szybkie działania strażaków sprawiły, że przedszkole uchroniono przed pożarem. Akcja przebiegała pod okiem dowódcy jednostki  – Zdzisława Pęgowskiego.

    Działania zorganizowane w ramach ćwiczeń wzbudziły wiele radości wśród dzieci. Cieszyły się przede wszystkim, że uratowano przedszkole i ocalało ich miejsce nauki i zabawy. Były poważne i przejęte całą akcją ratowniczą,  ale dzielnie wykonywały wszystkie polecenia strażaków i udowodniły, że wiele się nauczyły podczas wcześniejszych zajęć ze strażakami.

     Po dzisiejszym dniu widać, że wizyta w Komendzie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kutnie i spotkanie ze strażakami na terenie przedszkola przyniosły efekty.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

Dodał: Adam Data: 07/07/2015 - 10:50:30

Dnia 16 kwietnia 2015 r. punkt przedszkolny „Kolorowy Świat” odwiedził Komendant Straży Miejskiej – Ryszard Wilanowski. Podczas lekcji maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po mieście i drodze, jak zachować się podczas kontaktów z nieznajomymi oraz zdobywały wiedzę na temat podstawowych zagadnień ruchu drogowego. Ponadto Komendant tłumaczył dzieciom o bezpieczeństwie podczas przechodzenia przez jezdnię i opowiadał  o znakach oznaczających niebezpieczne sytuacje i miejsca. Ważnym punktem spotkania była nauka podstawowych numerów alarmowych. Komendant prowadził ćwiczenia praktyczne na temat powyższego, by pokazać dzieciom różnicę jaką niosą za sobą podejmowane decyzje w ruchu drogowym, kontaktach z nieznajomymi itp. Uwieńczeniem spotkania był pokaz samochodu służbowego jakim poruszają się strażnicy miejscy. Maluchy wcieliły się w rolę obrońców prawa i przy wykorzystaniu zdobytej wiedzy odgrywały scenki rodzajowe.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

Dodał: Adam Data: 07/07/2015 - 10:43:54

5 maja 2015 r. punkt przedszkolny „Kolorowy Świat” w Bielawkach odwiedziła Kinga Pawłowicz – opiekun w schronisku dla zwierząt i Ryszard Wilanowski – Komendant Straży Miejskiej w Kutnie. Towarzyszył im czworonogi przyjaciel – kot. Spotkanie prowadzone było w kilku etapach. Komendant uczulał dzieci na szczególne zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i dzikimi zwierzętami. Uczył właściwego postępowania w sytuacjach zagrożenia – pokazywał jakie postawy są właściwe a jakie wręcz zabronione.

W kolejnym etapie naszego spotkania pani Kinga opowiadała o charakterystycznych cechach zwierząt, ich zachowania i ewentualnych zagrożeniach w kontaktach z nimi. Przybliżyła dzieciom znaczenie słowa schronisko i wyjaśniła do jakich celów to miejsce jest przeznaczone.

Podczas spotkania wykorzystano zabawki przedszkolne do celów edukacyjnych mających przybliżyć tematykę i przedstawić ją w praktyce. Pani Kinga uczulała na wykazanie odpowiedzialności ludzi względem zwierząt  i wskazywała na prawa i obowiązki właścicieli swych pupili. Wprowadzono tu ćwiczenia – z wykorzystaniem klocków – sprzątania po swych zwierzętach. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z wielką uwaga wykonywały polecenia poddając się nauce i zabawie.

Szczególną uwagę dzieci zwrócił śliczny kotek, który ku zaskoczeniu wszystkich miał tylko trzy łapki. Najmłodsi uczestnicy  z ciekawością wysłuchali tragicznej historii kotka i zadawały szereg pytań prowadzących                do ciekawej dyskusji. Z uwagi na wiek dzieci niektóre z pytań zaskakiwały zarówno gości, jak i organizatorów. Przedszkolaki z wielką sympatią odnosiły się do zwierzęcia: głaskały go a nawet próbowały z nim rozmawiać.

Dnia 3 czerwca 2015 r. zrealizowano drugą część zadania – spotkanie psa z treserem. W ramach realizacji zad. 5 z udziałem funkcjonariuszy policji miał miejsce pokaz posłuszeństwa psa służbowego pod opieką asp. Arkadiusza Ramika – przewodnika kutnowskiej komendy.  Dzieci były pod wrażeniem. Wydarzenie ujawniło tajniki porozumiewania się człowieka ze zwierzęciem. W ramach pokazu udowodniono współpracę psa z funkcjonariuszami  w trudnych sytuacjach na służbie.

Koordynator realizacji konkursu - Emilia Tarka

GALERIA

 

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy