Dodał: Anna Data: 19/02/2018 - 09:04:18
Rodzice

Karnawał to miła tradycja, czas organizowania bali i zabaw tanecznych. Bal karnawałowy jest dla przedszkolaków dniem niezwykłym, długo przez nie wyczekiwanym. Tak też było u nas. W dniu 2 lutego br. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, trochę nietypowy, bo nosił nazwę "Piżamowe Party". Jak na taki bal przystało, jedynym wymaganym przebraniem była...piżama i ulubiony jasiek. Dzieci już po śniadaniu rozpoczęły przebieranie się w swoje kolorowe i mięciutkie nocne stroje, które z dumą prezentowały podczas pokazu mody, rozpoczynającego bal, a wystrój sali wprowadził wszystkich w dobry nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Czas balu wypełniony był wspólnymi pląsami, tańcami i konkursami. "Piżamowym pociągiem" przedszkolaki wspólnie z paniami wyruszyły w podróż po całym świecie, aby zatańczyć różne tańce: czeską polkę, austriackiego walca, francuskiego kankana, grecką zorbę, włoską makarenę, brazylijską sambę i rosyjskiego kazaczoka. Nie mogło zabraknąć także współczesnej muzyki i piosenek, które dzieciaki dobrze znały i chętnie śpiewały. Wszyscy bawili się znakomicie, a uśmiech nie znikał z buziek mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach odpoczynku przeznaczonego na słodki poczęstunek i zabawy relaksacyjne, każdy z entuzjazmem wracał do zabawy. "Piżamowe party" przyniosły dzieciom i wychowawcom wiele radości, były okazją do wspólnego spędzenia czasu w wesołej i tanecznej atmosferze, więc na długo pozostaną w naszej pamięci.

Galeria

Dodał: Anna Data: 15/02/2018 - 04:35:44
Rodzice

Dzień 14 lutego br. był w grupie III wyjątkowo ciepły i serdeczny i to nie tylko z powodu Walentynek, ale przede wszystkim za sprawą  wizyty dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Gości przywitała Pani Dyrektor, podkreślając niezwykle ważną rolę babć i dziadków w życiu każdego człowieka i wyjątkową więź, jaka łączy wnuczęta z ich dziadkami. I tę piękną miłość można było zobaczyć podczas naszej uroczystości. Starszaki z radością przedstawiły swoim najbliższym program złożony z pięknych wierszy, piosenek i tańca "Chocolate", wręczyły im także własnoręcznie wykonane upominki - malowane, kolorowe obrazy przestawiające krajobrazy, pola słoneczników, kwiaty w wazonie, owoce w paterze czy zachód słońca nad morzem. Wszystko to

ucieszyło, ale też wzruszyło dziadków. Później dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Dziadkowie bardzo chętnie wzięli udział w znanych zabawach "Zabawmy się wesoło", "Ojciec Wirgiliusz", "Dwóm tańczyć się zachciało" i wspólnie zatańczyli do rytmu wiedeńskich walców. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, który był okazją do rozmów i wspomnień. Nasi goście podkreślali, że było to bardzo udane spotkanie, pełne uśmiechu, radości i wzruszeń. Już dziś wnuczęta szykują dla swoich dziadków kolejną niespodziankę, która na razie pozostanie tajemnicą. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym spotkaniu i pomogli nam w jego przygotowaniu, szczególnie Pani Magdzie Winter, mamie naszego kolegi Alana

Galeria

Dodał: Anna Data: 07/02/2018 - 03:12:21
Rodzice

Feryjny poranek w Niepublicznym Przedszkolu "Kolorowy Świat" był pełen atrakcji...a to za sprawą folii stretch przyniesioną przez ciocię Dagmarę. Przedszkolaki zaopatrzone w fartuszki ochronne, pędzle, farby- przy dźwiękach muzyki o tematyce zimowej,malowały białe zimowe obrazki. Skupienie i radość na twarzach dzieci bezcenne.

Galeria

Dodał: Anna Data: 07/02/2018 - 03:00:29
Rodzice

W styczniu po raz kolejny nasze przedszkolaki spotkały się z pieskiem Badim i jego opiekunką P. Agatą Michalak. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że P. Agatka, oprócz tego, że jest terapeutą kynologiem, to jeszcze wykonuje inne zajęcie, a mianowicie jest groomerem, czyli psim fryzjerem. I właśnie na temat psiego wyglądu i sposobów dbania między innymi o fryzury psów było nasze spotkanie. Dzieciaki mogły obejrzeć na zdjęciach i w publikacjach różnego rodzaju psie uczesania, poznać kosmetyki służące do pielęgnacji psiej sierści, z których największe zdziwienie wywołały psie perfumy o zapachu truskawki!!! Wszystkie akcesoria fryzjerskie: nożyczki, szczotki, grzebienie, suszarki, najmłodsi porównywali z tymi ludzkimi i stwierdzili, że tak naprawdę są one bardzo podobne. Mogliśmy również zobaczyć prawdziwy stół fryzjerski, który przywiozła P. Agata, a na nim pokaz fryzjerskich zabiegów w jej wykonaniu-modelem został oczywiście nasz przyjaciel Badi, który był bardzo grzeczny i cierpliwy. Jak każde i to spotkanie okazało się fajnie i ciekawe, a dzieci uczestniczyły w nim chętnie i z duża radością.

Galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy