Dodał: Anna Data: 29/09/2022 - 10:07:21
Rodzice

W dniu 28 września dzieci z grupy „Sówki” rozpoczęły udział w cyklicznych Warsztatach Wokalnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie. Podczas wizyty w MDK przedszkolaki poznały budynek i zwiedziły pomieszczenia poszczególnych sekcji artystycznych. Ale przede wszystkim uczestniczyły w pierwszych w zajęciach muzycznych, prowadzonych przez P. Katarzynę Karolak-Rojewską, uczestniczyły w wielu ćwiczeniach głosowych, zabawach rytmicznych, rozpoczęły naukę prostej piosenki. Dzieci były zachwycone warsztatami i już nie mogą doczekać się następnych. Wyjazd do Kutna był też świetną okazją, aby odbyć spacer do parku, poszukać oznak jesieni i pozbierać spadające z drzew kasztany, które dzieci pięknie ułożyły w kąciku przyrody. Opracowała Anita Stanisławska.

 

galeria

 

 

 

 

 

 

 

galeria

Dodał: Anna Data: 27/09/2022 - 11:24:27
Rodzice

Dnia 23 września rozpoczęliśmy w przedszkolu realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: ,, Wróbelki Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy". We wszystkich grupach zrealizowaliśmy zadania wrześniowe. Dzieci poznały bohatera projektu, rozpoczęły naukę piosenki o wróbelku, poznały gromadę ptaków, zdobyły wiadomości na temat pracy ornitologa i wykonały tematyczną pracę plastyczną. Mamy nadzieję, że wróbelek Elemelek zostanie nowym przyjacielem naszych przedszkolaków.

Dodał: Anna Data: 27/09/2022 - 11:18:24
Rodzice

22 września nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpilo do Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Początkowo dzieci brały udział w krótkich zajęciach i zabawach dydaktycznych, poznały sympatycznego Ekoludka, który przypomniał zasady segregacji śmieci. Przedszkolaki oglądały obrazki zaśmieconego środowiska i obrazki przedstawiające środowisko czyste. Zgodnie wybrały, w którym z nich chciałyby mieszkać.
Następnie z zapałem i zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola. Akcja odbywała się z duża energią i zapałem do działania.
Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków.

Dodał: Anna Data: 27/09/2022 - 11:16:29
Rodzice

Dnia 21 września wybraliśmy się na wycieczkę do Siedliska w Besiekierach. Poznaliśmy tam historię chleba, zapoznaliśmy się z uprawą zbóż, ich charakterystyką, a także z rodzajami i etapami produkcji chleba. Dzieci zostały uwrażliwione na rolę, znaczenie i szacunek do chleba. Przedszkolaki miały możliwość formowania własnych podpłomyków, które jadły z masełkiem, a także miodem. Były przepyszne. Kolejnym etapem były zabawy ruchowe, a także spacer wokół zamku w Besiekierach. Nie zabrakło również legend zwiazanych ze skarbem dziedzictwa narodowego województwa łódzkiego.

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy