Dodał: Anna Data: 21/05/2018 - 01:18:31
Rodzice

W dniu 18 maja gościliśmy w naszym przedszkolu P. Agnieszkę Mikołajczyk z Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie, która przeprowadziła zajęcia "Poznajemy Pana Chopina", przybliżające dzieciom postać wybitnego polskiego pianisty i kompozytora. Na podstawie książki pt.: "Mały Chopin" M. Rusinka oraz prezentacji komputerowej, P. Agnieszka opowiedziała przedszkolakom historię małego Frycka, genialnego dziecka, pochodzącego z muzycznej rodziny, który bardzo szybko poznał budowę fortepianu, nauczył się na nim grać i zapisywać muzykę nutami. Gdy dorósł stał się wybitnym, znanym w wielu krajach pianistą i kompozytorem bardzo rożnych utworów muzycznych. Dzieci miały możliwość wysłuchania kilku utworów Chopina, tj. polonez, kujawiak, rondo, walc, zatańczyć do chopinowskiego mazurka, a także skomponować wspólny utwór muzyczny poprzez układanie nutek na pięciolinii. Wielką radość sprawiło również przedszkolakom rysowanie według wzoru postaci kompozytora, co nie było łatwą sztuką. Lekcja biblioteczna była bardzo ciekawa, pomogła dzieciom poznać jednego z najwybitniejszych Polaków, rozsławiającego nasz kraj na całym świecie. Dziękujemy P. Agnieszce Mikołajczyk za jej przygotowanie. Opracowała Anita Stanisławska.


Galeria

Dodał: Anna Data: 20/05/2018 - 10:36:20
Rodzice

Serdecznie zapraszamy Państwa na rodzinny piknik organizowany prze Niepubliczne Przedszkole Kolorowy Świat w Bielawkach, który odbędzie sie 2 czerwca!!!!

Dodał: Anna Data: 20/05/2018 - 10:34:34
Rodzice

Jak Państwo wiedzą braliśmy udział w Kutnowskich Dniach Fantastyki. Prezentowaliśmy książkę "Mały Książkę", dzieci miały piękne przebrania a w trakcie przemarszu wszyscy mieliśmy w dłoni róże - jeden z najbardziej znanych symboli książki. Nasze Przedszkole otrzymało oficjalne podziękowania za udział w Kutnowskich Dniach Fantastyki, a ponad to każda z Nauczycielek otrzymała imienne podziękowania za współprace z biblioteką. Pragniemy także jako przedszkole jeszcze raz podziękować Rodzicom naszych Przedszkolaków za tak cudowne zaangażowanie w ten dzień!!!!

Dodał: Anna Data: 18/05/2018 - 02:35:56
Rodzice

Pogoda za oknem wskazuje na to, że wiosna zawitała do nas na dobre! Ten tydzień upłynął dzieciom z gr. II pod hasłem "Łąka i jej mieszkańcy". Dzieci nasłuchiwały odgłosów budzącego się na łące życia, wymieniały co słyszą. Poznały wszystkich mieszkańców łąki od najmniejszej mrówki robotnicy do smakosza żab bociana. Nasza uwagę jednak najbardziej przykuły motyle i ich przepiękne ubarwienie. Przedszkolaki poznały cykl życia motyla od dorosłego osobnika – Imago przez etap II czyli złożone jaja. Następnie opowiadały jakiego koloru gąsienice spotkały kiedyś na swej drodze, aż do tajemniczego kokonu i poczwarki u nim schowanej, która przeistacza się w pięknego motyla. I tak koło życia motyla się zamyka. Masza tablica prawie odleciała od natłoku motyli na niej. Były motyle malowane kredkami w formie rebusu, były stemplowane gąbką. Jednak najwięcej frajdy i zaciekawienia dzieci zyskał cykl życia który sami stworzyli…..brzmi tajemniczo? Zapraszamy do oglądania zdjęć!!!
Katarzyna Czuba

 

Galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy