Dodał: anna Data: 11/06/2021 - 05:47:57
Rodzice

SPOTKANIE Z PANIĄ KRAWCOWĄ
Nasze przedszkole odwiedziła Pani Irena Gładysiak – krawcowa. Pani krawcowa odwiedziny rozpoczęła od zagadki na temat jej zawodu. Kto sukienkę uszył Hani? Kto przerobił ten kaftanik? Kto paltocik zreperował? Wiemy, wiemy - to krawcowa! Pani Irenka ciekawie opowiadała o swojej pracy, dzieci poznały narzędzia krawieckie, mogły przyjrzeć się temu, jak działa maszyna do szycia. Mieliśmy też okazję zobaczyć jak z materiału powstaje kolorowa mucha dla chłopców, a dla dziewczynek opaski kolorowe. Bardzo dziękujemy Pani Irence za pełną niezapomnianych wrażeń lekcję oraz piękne prezenty.
galeria

Dodał: anna Data: 11/06/2021 - 05:03:39
Rodzice

W dniu 10 czerwca br. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”. Głównym celem tego projektu była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, także na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym. To niezwykle wydarzenie sportowe, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Kutnie, zostało poprzedzone, jeszcze w przedszkolu, rozgrzewką przy muzyce oraz zdrowym Śniadaniem Mistrzów, złożonym z bananów, truskawek i jabłek. Takie pożywne jedzonko okazało się wspaniałym zastrzykiem energii, bowiem przedszkolaki wspólnie przebiegły dystans aż 5200 m. Wszystkie dzieci podeszły do zadania bardzo poważnie, z wielkim zaangażowaniem, ale także radością biegły od startu aż do mety. Za swój entuzjazm i wysiłek otrzymały dyplomy i medale prawdziwych sportowców. Po odpoczynku i uzupełnieniu płynów, czekały na nie kolejne atrakcje, zwiedziły stadion i jego zaplecze, siłownię, szatnie, mogły zobaczyć prawdziwe puchary i nagrody sportowe. Udział w tym projekcie służył zachęceniu dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat, był też inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i emocjonalny. Wydarzenie przygotowały Panie: Marta Nowak - Niemirowska, Anna Frankowska, Anita Stanisławska.
Dziękujemy MOSiR w Kutnie za możliwość skorzystania z bieżni lekkoatletycznej na stadionie oraz serdeczne przyjęcie naszych dzieci. Opracowała Anita Stanisławska.

#SprintemDoMaratonu #SprintemPoZdrowie🏃

galeria

Dodał: anna Data: 08/06/2021 - 09:35:53
Rodzice

7 czerwca Dzień chemika w grupie I
Zorganizowaliśmy w przedszkolu zabawy i doświadczenia chemiczne. Przedszkolaki z radością wcieliły się w role chemików. Nie do wiary, że przy pomocy tak prostych składników jak woda, ocet, soda można wyczarować tak niesamowite zjawiska! Największy entuzjazm wzbudził wybuch wulkanu. Wspólnie zrobiliśmy lampę lawe, mieszkaliśmy kolory w słoiku obserwowaliśmy jak przemieszcza się woda w kubkach oraz jak przy pomocy sody i octu nadmuchać balony.
galeria

Dodał: anna Data: 08/06/2021 - 09:29:13
Rodzice

Grupa I z Niepublicznego Przedszkola ,,Kolorowy Świat zrealizowała już ostatni moduł V ,,Odwaga”, Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Emocja”. Rozmawialiśmy o tym czym jest dla mnie odwaga i z czym nam się ona kojarzy. Oglądaliśmy bajkę pt. ,,Strażak Sam i bohaterowie burzy” która skłoniła nas do rozmowy jak należy pokonać strach. Każdy z przedszkolaków wykonał swój słoik emocji w którym ,,zamknął” swojego stracha. Rozmawialiśmy o bajkowych bohaterach którzy kierują się odwagą i bohaterstwem. Podczas zajęć słuchaliśmy opowiadań A. Gawlickiej pt: "Mateuszek boi się ciemności" oraz D. Ślepowrońskiej "O strachliwym smoku Osiku". Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną- Drzewko SuperMocy jako zakończenie naszej przygody z projektem ,,Emocja” i integrację naszej grupy.
galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy