Dodał: anna Data: 27/01/2023 - 02:21:05
Rodzice

Dzień Klocków LEGO - ,,Wiewiórki"

Dodał: anna Data: 27/01/2023 - 02:10:49
Rodzice

Dnia 27 stycznia grupa ,,Sówki " odwiedziła pensjonariuszy z Domu Pomocy Spolecznej, ul. Krzywoustego w Kutnie. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki wręczyły również starszym osobom upominki zebrane w ramach akcji ,,Herbatka dla Babci i Dziadka". W podziękowaniu za występ dzieci otrzymały słodkie ,, co nieco". Po części oficjalnej był czas na rozmowę, dzieci bardzo chętnie opowiadały o sobie i o przedszkolu. Nie zabrakło uśmiechów i łez wzruszenia. Pensjonariusze podziękowali nam serdecznie za to, że spędziliśmy z nimi czas. Zaprosiliśmy podopiecznych DPS do odwiedzenia wiosną naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że będzie to początek wzajemnej, wielopokoleniowej przyjaźni.

Galeria

Dodał: anna Data: 27/01/2023 - 10:36:39
Rodzice

Klocki Lego z pewnością należą do najbardziej popularnych zabawek na świecie. Dzieci z grupy „Sówki” również chętnie po nie sięgają. Dlatego w Międzynarodowym Dniu Klocków Lego przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione klocki z różnych serii Lego i budowały z nich miasteczka, pojazdy, dinozaury, biżuterię i domki na drzewie. Poznały też historię klocków i logo firmy, zagrały w grę matematyczną, wykonały ćwiczenia grafomotoryczne oraz zaprojektowały własnego ludzika LEGO. Dzieci uwielbiają te klocki, ponieważ pozwalają rozwijać kreatywność i wyobraźnię, a jednocześnie są bardzo proste w użyciu i można je ze sobą dowolnie łączyć. Pozwalają więc tworzyć nieskończenie wiele różnych konstrukcji. Sukces klocków Lego sprawił, że powstały nie tylko specjalne ich serie oraz zestawy, ale też oparte na licencji Lego gry, gazety, a nawet filmy i parki rozrywki.

Galeria

Dodał: Anna Data: 26/01/2023 - 09:45:20
Rodzice

25 stycznia grupa Jeżyki obchodziła dzień popcornu. Mówiliśmy sobie o kukurydzy, jej zastosowaniu w kuchni, procesie rozwoju. Były zabawy matematyczne i ruchowe z udziałem popcornu. Dzieci wykonały prace plastyczną a na koniec zrobiliśmy sobie „kino”. Przedszkolaki obejrzały bajkę Kubusia Puchatka. Po uśmiechach widać, że bardzo spodobała się dzieciom 🙂


Galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy