Dodał: Anna Data: 16/03/2018 - 03:57:23
Rodzice

To już nie pierwszy raz, kiedy nasze dzieci mogły skorzystać z niepowtarzalnej okazji, by zobaczyć z bliska egzotyczne zwierzątka, a to dzięki wizycie ZOO Safari. Zwierzęta, które na co dzień żyją w ZOO, spełniły marzenia przedszkolaków, chętne dzieci mogły pogłaskać i potrzymać między innymi: żółwia stepowego, który ma już 9 lat a może dożyć nawet 80 lat! Parkę Jeży o połowę mniejszych od naszych Polskich jeży żyjących na wolności oraz Szynszyla, który najbardziej przypadł dzieciom do gustu za sprawa swojego puchatego futerka. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat wyglądu i życia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Na zakończenie spotkania Pani z ZOO Safari Borysewo zaprosiła dzieci wraz z opiekunami do odwiedzenia tego niezwykłego ogrodu zoologicznego, by mogły przeżyć niezapomnianą przygodę pośród zwierząt ze wszystkich kontynentów.

 galeria

Dodał: Anna Data: 13/03/2018 - 09:00:19
Rodzice

W dniu 6 marca dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Kolorowy Świąt w Bielawkach uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym "Kuba i Buba"w Kutnowskim Domu Kultury.Droge do kina pokonały komunikacją miejską , co było bardzo dużym przeżyciem szczególnie dla Maluchów.

   Przedstawienie w humorystyczny sposób uczy sztuki dobrego zachowania-savoir-vivre. Dzięki blizniakom Kubie i Bubie dowiedzieliśmy się, czy młodszy powinien wyciągnąć rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej wypowiedzieć słowa:Proszę,przepraszam,dziękuję. Rodzeństwo nauczyło nas również,jak odkładać sztućce po skończonym posiłku i dyskretnie ziewać.

Przedszkolakom bardzo podobała się sztuka, z której mogli wyciągnąć ciekawe wnioski.

Galeria

Dodał: Anna Data: 12/03/2018 - 03:05:50
Rodzice

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, bo dziś swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy z naszego przedszkola stali się w tym dniu prawdziwymi dżentelmenami - obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami, kwiatami, upominkami i promiennymi uśmiechami, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do Alana z grupy III i jego mamy za pamięć o wszystkich paniach i własnoręcznie wykonane upominki.

Galeria

Dodał: Anna Data: 01/03/2018 - 01:59:16
Rodzice

Lutowa lekcja biblioteczna odbyła się tym razem w naszym przedszkolu, mogły więc w niej uczestniczyć także maluszki. P. Monika Szmidt, bibliotekarka z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie przygotowała dla dzieci zajęcia na podstawie barwnie ilustrowanych opowiadań pt.: "Tydzień" oraz "Kalendarz" M. Strzałkowskiej. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały czytanych książek i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie wymieniając dni tygodnia, pory roku, a starszaki również miesiące oraz ich przygody. Podsumowaniem lekcji było wykonanie przez dzieci rysunków na temat treści opowiadań lub ulubionych dni tygodnia i sposobu ich spędzania. Każde spotkanie z P. Moniką jest dla naszych podopiecznych bardzo cenne, ponieważ rozwija ich zainteresowania książką i przygotowuje do roli czytelnika, dlatego będziemy je kontynuować w kolejnych miesiącach, pamiętając, że "kto bez czytania książek chce być mądrym żakiem, ten wskóra jak ten, co wodę czerpie przetakiem" (Minasowicz).

Galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy