Dodał: Anna Data: 20/04/2018 - 11:19:14
Rodzice

W dniu dzisiejszym grupa II z Niepublicznego Przedszkola Kolorowy Świat w Bielawkach była na wycieczce w przedsiębiorstwie oczyszczania miasta Tonsmeier Centrum. Kierownik zakładu Pan Krzysztof Popielarczyk oprowadził nas po terenie przedsiębiorstwa. Pokazał nam śmietniki w 4 kolorach – niebieski żółty zielony i czarny, do których są wrzucane segregowane śmieci. Widzieliśmy jak pracuje sortownia śmieci. Widzieliśmy taśmę która przenosi odpady do wielkiej belownicy, która następnie zgniata je i obwiązuje sznurkiem tworząc wielkie kwadraty gotowe do transportu. Pan Krzysztof opowiedział nam również gdzie trafiają takie zgniecione śmieci.  
Na zakończenie zwiedzania Pani Julia Glapińska - dzięki której mogliśmy zwiedzić przedsiębiorstwo, wręczyła dzieciom upominki. Dostaliśmy magnesowe notatniki na lodówkę, przypinki odblaskowe które świeca w ciemności oraz słodką krówkę.
Dziękujemy firmie Tonsmeier Centrum za bardzo cenną lekcje ekologii.

 

Galeria

Dodał: Anna Data: 19/04/2018 - 02:18:22
Rodzice

W dniu 19 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Ziemi, odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Recytatorski pt.: „Przyroda w poezji”, adresowany do dzieci i nauczycielek ze wszystkich grup. Jego celem było popularyzowanie poezji dziecięcej, doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci, rozwijanie ich wrażliwości na piękno i różnorodność otaczającego nas świata przyrody oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń nie tylko wśród dzieci, ale także wśród nauczycielek. W konkursie wzięło udział 14 recytatorów, którzy zaprezentowali jeden wiersz związany z tematem przewodnim konkursu. Dzieci, ubrane w kolorowe stroje lub wspaniałe przebrania, z rekwizytami powiązanymi z treścią wiersza, bardzo dobrze opanowały wybrane przez nauczycielki wiersze. Recytowały je odważnie, bez pomyłek, pokonując nieśmiałość przed publicznymi występami. Prezentacje przedszkolaków oceniało jury w składzie: P. Grażyna Pleszczyńska- Prezes Zarządu Oddziału LOP w Kutnie, P. Ewa Łompieś – Skarbnik Oddziału LOP w Kutnie, P. Monika Szmidt – bibliotekarka z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, P. Aneta   Piotrowska - pracownik ZDZ W Warszawie CK w Kutnie. A oto wyniki konkursu:

-w kategorii wiekowej 3-latki: I m-sce: Jaś Ludwiczak i Filip Czekalski

-w kategorii wiekowej 4-latki: I m-sce: Ania Kaczor, II m-sce: Rafał Szyburski, Martyna Bartczak i Roksana Chochulska

-w kategorii wiekowej 5-latki: I m-sce: Dominiak Klimczak, Tadeusz Kontach, Jakub Wieczorkowski, II m-sce: Aleksander Kowalczyk i Kacper Słowiński

-w kategorii wiekowej 6-latki: I m-sce: Zuzia Truszczyńska i Alan Winter, II m-sce: Krzysztof Nowalski.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, od przedstawicielek LOP kalendarzyki,  a poszczególne grupy bardzo ciekawe albumy przyrodnicze. Dziękujemy, a naszym przedszkolakom gratulujemy udanych występów.

 

Galeria

Dodał: Anna Data: 19/04/2018 - 02:06:11
Rodzice

Miło nam poinformować, że Ania Zakrzewska, nasza koleżanka z grupy Starszaków zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Święta Wielkanocne w obiektywie przedszkolaków”, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach. Ania wykonała pracę fotograficzną zatytułowaną „Wielkanocna pracownia zajączka”, która została doceniona za oryginalność, ciekawe ujęcie tematu i walory artystyczne. Watro podkreślić, że swoje zainteresowania fotograficzne Ania rozwija pod czujnym okiem swojej mamy, Aleksandry, która już wiele razy wykonywała  ciekawe zdjęcia podczas naszych uroczystości przedszkolnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodał: Anna Data: 18/04/2018 - 08:20:09
Rodzice

W dniu 17 kwietnia dla społeczności przedszkolnej z Niepublicznego Przedszkola Kolorowy Świat w Bielawkach obyła się z okazji obchodów Dnia Ziemi wycieczka do lasu w Raciborowie. Pani Katarzyna Pilarczyk – edukator leśnictwa Z Nadleśnictwa Kutno, przeprowadziła dzieci ścieżką edukacyjną. Przedszkolaki odwiedziły także Siedlisko „Dzik” Dzieci Poszerzyły wiedzę nt.: Zagrożeń dla zwierząt i roślin jakie niesie cywilizacja oraz właściwego zachowania się w lesie. Rozwiązywały także interesujące zagadki – nazwy zwierząt, roślin i ogólne inf. na temat lasu. Przedszkolaki otrzymały upominki w postaci książeczek edukacyjnych oraz układanek ekologicznych o zwierzętach i roślinach. Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy pedagoga – Pani Beaty Szymczak. Dziękujemy!!!!

 

Galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy