Dodał: Anna Data: 13/11/2022 - 06:48:24
Rodzice

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu również obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji grupa,,sówki" przygotowała pod kierunkiem swoich nauczycielek: Pani Anity Stanisławskiej oraz Pani Justyny Anielak występ artystyczny. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Cała społeczność przedszkolna o 11.11 odśpiewała Hymn Narodowy przyłączając się do akcji MEN #SzkołaDoHymnu

Dodał: Anna Data: 13/11/2022 - 06:45:24
Rodzice

W środę 9 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Hannę Niewiadomską, autorkę utworów dla dzieci. Swoim miłym usposobieniem zjednała sobie bardzo szybko wszystkie dzieci. Pani Hanna zaprezentowała małym słuchaczom wiersze ze swojej najnowszej książki „Bajczytanki Pani Hanki”. Spotkanie to miało na celu zapoznanie z poezją Pani Hanny oraz zachęcenie przedszkolaków do słuchania, a w przyszłości również do czytania książek. Dzieci miały również możliwość zakupienia książek z dedykacją autorki.

Dodał: Anna Data: 13/11/2022 - 06:42:36
Rodzice

9 listopada odwiedziła nasze przedszkole P. Basia Wichrowska z Fundacji „Animal G(h)ost w Gostyninie wraz z cudownymi szczeniaczkami Muzą i Eposem, które skradły serca wszystkich, zarówno dzieci, jaki i cioć. Dla zwierząt pozostających pod opieką Fundacji przygotowaliśmy wielką paczkę, w której znalazła się karma mokra i sucha, przekąski, środki higienicznych, poduszki, zabawki, smycze i miski potrzebne kotkom i pieskom. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę darów, za okazanie serce i wrażliwość na los skrzywdzonych zwierząt.
P.S. Nasze kochane szczeniaczki bardzo potrzebują domków, więc jeśli ktoś chciałby mieć wiernego i kochającego przyjaciela z mokrym noskiem i merdającym ogonkiem, zachęcamy i pomożemy w adopcji.

Dodał: Anna Data: 13/11/2022 - 06:36:57
Rodzice

W październiku w ramach projektu „Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty... Brzechwa” każda z grup obejrzała mini teatrzyk do wiersza „Kwoka”. Na jego podstawie odbyliśmy pogadanki na temat właściwego zachowania i dobrych manier. Dzieci chętnie włączały się do samodzielnego odgrywania ról.
Kolejnym zrealizowanym zadaniem były rozmowy o wstydzie - czerwonym kłopocie. Posłużył nam do tego wiersz „Pomidor”. Starsze przedszkolaki wykonały lizaki emocji przedstawiające wstyd. Młodsze natomiast zrobiły prace plastyczną pomidor „oswojenie czerwonej plamy”.
W grupie Jeżyki dodatkowo porozmawialiśmy o smutku i radości a dzieci zrobiły lizaka emocji przedstawiającego smutek. Wiersz, który został wykorzystany do tego zadania to „Psie smutki”.

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy