Dodał: Anna Data: 24/05/2019 - 03:10:05
Rodzice

Dnia 23 maja 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Emit Żychlin. Dzieci wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych na temat udzielania pierwszej pomocy. Po demonstracji pokazu opatrzenia poszkodowanej , każde dziecko mogło samo zobaczyć jak zabezpiecza się uczestników wypadków na specjalnej desce ratowniczej. Nasi goście pokazali nam również swój sprzęt ratowniczy jakim dysponują i posługują się w pracy codziennej. Nie obyło się również bez najważniejszego - czyli obejrzenia wozu strażackiego. Zostało nam przedstawione dosłownie wszystko - łącznie z jupiterami. Dodatkowo strażacy zademonstrowali nam jak puszcza się wodę z węży strażackich. Przy okazji podlaliśmy też ogródki grupy I. Bardzo dziękujemy OSP Emit za takie zaangażowanie w zajęcia z naszymi dziećmi i za mile spędzony czas.

 

 

galeria

Dodał: Anna Data: 24/05/2019 - 03:02:44
Rodzice

23 maja 2019 roku swoje imieniny ochodziła Zuzia z grupy I. Dziękujemy za pyszne cukieraski i życzymy naszej Zuzance dużo zdrówka, uśmiechu i spełnienia marzeń :) Całuski od całej grupy I :-*

 

galeria

Dodał: Anna Data: 24/05/2019 - 03:00:28
Rodzice

W dniu 23 maja br. zespól dzieci z grupy IV w składzie: Dominika Klimczak, Ania Kaczor, Maja Mokrzanowska, Jessica Święcicka i Kacper Słowiński wziął udział w Konkursie Piosenki Maryjnej „Śpiewamy dla Ciebie Maryjo”, zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie. Starszaki zaśpiewały piosenkę pt.: „Amen jak Maryja”, a do występu przygotował ich P. Marcin Poznański, nauczyciel religii. Nasze przedszkolaki, pokonując własną tremę, zaprezentowały się bardzo dobrze, wszystkie pamiętały tekst i melodię piosenki, a nie było to łatwe bo występowały tylko do akompaniamentu gitary. Udział w konkursie był okazją dla dzieci do rozwijania swoich zainteresowań muzycznych i uzdolnień wokalnych, do zdobycia nowych doświadczeń i wspólnych zabaw z dziećmi z innych przedszkoli, które organizatorzy przeprowadzili w przerwie konkursu. Nasi wokaliści otrzymali dyplomy za udział i słodkie upominki. Gratulujemy dzieciom udanego występu! Opracowała Anita Stanisławska.

galeria

Dodał: Anna Data: 24/05/2019 - 02:59:25
Rodzice

We współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie w roku (przed) szkolnym 2018/19 realizowaliśmy w  naszym przedszkolu program edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu było zwiększenie wiedzy dzieci na temat szkodliwości i skutków palenia papierosów oraz radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich papierosy, a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Zasadność wprowadzenia w przedszkolu wychowania antytytoniowego jako ważnej części wychowania zdrowotnego potwierdzili także rodzice, uczestniczący w spotkaniu zorganizowanym przed realizacją programu. Program przeznaczony był głównie dla dzieci 5-6 letnich, ale dzięki zastosowaniu na zajęciach metod aktywizujących mogły w nich uczestniczyć także dzieci 4-letnie, a w działaniach na temat ogólnych zasad ochrony środowiska również dzieci młodsze. Program zrealizowany był w oparciu o 5 scenariuszy zajęć warsztatowych, w których nasze dzieciaki uczestniczyły bardzo chętnie i aktywnie : „Wycieczka” - podczas której dzieci obserwowały środowisko i poszukiwały różnych źródeł dymu, „Co i dlaczego dymi?” - w oparciu o obserwacje z wycieczki i prezentację multimedialną dzieci określały różne rodzaje dymów i przyczyny ich wydobywania, wykonały prace plastyczne w zespołach „Co dymi?”, „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?” - przedszkolaki określały i wyrażały w zabawach swoje samopoczucie, gdy oddychają czystym i zdrowym powietrzem, a jak, gdy zanieczyszczonym przez dym papierosowy, kolorowały portret maskotki programu-dinozaura Dinusia oraz poznały piosenkę o nim, „Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?” – dzieci ilustrowały historyjkę pantomimiczną „Podróż Dinusia pociągiem”, pokazując i opisując, jak czuł się Dinek w zadymionym i wolnym od dymu papierosowego wagonie, „Jak unikać dymu papierosowego?” – przedszkolaki poznały i wykonały znaczek „Zakaz palenia” oraz kształtowały umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy. Program zostały rozszerzony o dodatkowe działania: spotkanie z Edukatorem Leśnictwa na temat sposobów dbania o powietrze, wodę i przyrodę połączone z sadzeniem drzewek w ramach obchodów Dnia Ziemi i Konkurs Recytatorski „W zdrowym ciele-zdrowy duch”, promującym zdrowy styl życia.

Opracowała Anita Stanisławska.

galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy