Dodał: Anna Data: 12/02/2020 - 10:03:05
Rodzice

W dniu 11 lutego br. z okazji Dnia Pizzy w grupie Starszaków przeprowadziliśmy w przedszkolnej kuchni warsztaty samodzielnego przygotowania tej pysznej potrawy. Przed rozpoczęciem warsztatów dzieci wykonały kolorowe czapki kucharskie, w których poczuły się jak prawdziwi kucharze i z zapałem przystąpiły do działań kulinarnych. Poznając kolejne etapy robienia pizzy i potrzebne do tego składniki, dzieciaki przygotowały, ugniatały i wałkowały ciasto, kroiły poszczególne składniki: pieczarki, wędlinę, pomidory, tarły żółty ser, smarowały wyrośnięte ciasto keczupem z przyprawami i na koniec cierpliwie czekały aż przygotowane danie upiecze się w piekarnikach. I chyba ten etap prac był dla nich najtrudniejszy, bo bez przerwy dopytywały się kiedy wreszcie będzie gotowa. A kiedy się w końcu doczekały…. zajadały ją ze smakiem, prosząc o kilka dokładek! Starszaki stwierdziły, że był to najfajniejszy dzień w roku, ponieważ mogły same zdecydować o smaku pizzy i później samodzielnie ją wykonać. Nauka poprzez samodzielne działanie i eksperymentowanie jest więc najlepszą metodą przygotowania dzieci do nauki w szkole. Dziękuję wszystkim rodzicom za dostarczenie produktów, a P. Dyrektor Róży Karasińskiej i P. Beacie Szymczak za pomoc w przeprowadzeniu „pizzowych” zajęć. Opracowała Anita Stanisławska.

galeria

Dodał: Anna Data: 11/02/2020 - 07:55:20
Rodzice

Dnia 11 lutego dzieci z grupy III uczciły Święto Pizzy. Tego dnia wybrały się autobusem miejskim do pizzeri ,,Na Widelcu'' w Kutnie. Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji. Przedszkolaki zapoznały się z całym procesem robienia pizzy od wyrobienia ciasta po włożenie przygotowanej pizzy do pieca. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia własnych pizz. Było bardzo ciekawie, wszystkie nasze wypieki wyszły doskonale.Na zakończenie dzieci w nagrodę za swoją pracę w kuchni, mogły skonsumować przygotowane przez siebie pizze.

galeria

Dodał: Anna Data: 10/02/2020 - 05:18:08
Rodzice

Dnia 10 lutego br dzieci z grupy II obchodziły Dzień pizzy. Wraz z P. Martą i P. Patrycją pojechały autobusem miejskim do pizzerii ,,Na widelcu'' w Kutnie. Dzeci dowiedzały się jak powstaje pizza, z jakich składników się składa oraz jak się ją wypieka. Dzieci miały okazję same komponować własną pizzę, dobierać odpowiednie dodatki a także skosztować własny wypiek.

galeria

Dodał: Anna Data: 10/02/2020 - 05:06:18
Rodzice

Dnia 10 lutego dzieci z grupy I uczciły Dzień Pizzy. Razem z Panią Dyrektor-Różą Karasińską przygotowały zdrową i smaczną pizze. Piękny zapach roznosił się po całym przedszkolu.
galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy