Dodał: Anna Data: 20/06/2018 - 08:13:02
Rodzice

Słoneczny piątek, 15 czerwca br., dzieci, rodzice i wychowawczyni z grupy Straszaków spędzili na wycieczce do Płocka. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Zoo, rejs statkiem do Wiśle i posiłek w McDonald’s. Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym, m.in. lwów, lampartów, słoni, tapirów, wielu egzotycznych płazów, gadów i ptaków. Wielkie wrażenie zrobiło, zarówno na dzieciach, jak i dorosłych piękne i kolorowe akwarium, które w płockim zoo istnieje od niedawna. Nasze przedszkolaki mogły także zobaczyć z bliska i pogłaskać małe kózki i owieczki oraz pograć się przyrodnicze gry dydaktyczne. Fantastyczną rozrywką dla każdego okazał się rejs po Wiśle statkiem pasażerskim „Marianna”. Podczas rejsu wszyscy podziwiali malownicze widoki i zabytki Płocka, rozciągnięte na obu brzegach rzeki. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem zwiedzały dwupokładowy statek, poznawały jego pomieszczenia, ale najbardziej ucieszyła je możliwość odegrania roli kapitana i potrzymania przez chwilę sterów statku. Zadowoleni i trochę zmęczeni wieloma wrażeniami, mali i duzi zrelaksowali się w McDonald’s, jedząc i pijąc „co kto lubi”.Nasz wspólny wyjazd do Płocka był dla dzieci ciekawą zabawą i nauką, dla rodziców okazją do fajnego spędzenia czasu z dziećmi, dla mnie, jako nauczycielki grupy sposobnością do nawiązania jeszcze bliższych relacji z dziećmi i rodzicami, a także formą podsumowania kończącego się roku szkolnego. Dlatego cieszę się, że mogliśmy wspólnie w niej uczestniczyć. Dziękuję rodzicom za całoroczną dobrą współpracę na rzecz grupy i przedszkola, Waszą aktywność, ciekawe pomysły i inicjatywy, za pomoc i wspieranie mnie w codziennej pracy z dziećmi. Opracowała Anita Stanisławska.

 

Galeria

Dodał: Anna Data: 20/06/2018 - 08:11:31
Rodzice

Miło nam poinformować, że nasze dzieci odniosły kolejne sukcesy w konkursach plastycznych. W Konkursie Plastycznym pt.: „Przyjaciel–Twój Przyjaciel. Mieszkańcy ekosystemów wodnych”,   zorganizowanym przez LOP  I miejsce otrzymała Zuzanna Truszczyńska z grupy III za pracę „Tablica demonstracyjna dla przedszkolaka. Dlaczego ryba pływa?”, wykonaną pod kierunkiem P. Anity Stanisławskiej, a III miejsce zdobył Kacper Słowiński z grupy II, który pod opieką P. Katarzyny Czuby wykonał pracę „Żaba Śmieszka”. W kolejnym Konkursie pt.: „Tak widzę Pana Doktora”, ogłoszonym przez TPZK w Kutnie prace naszych przedszkolaków także zostały docenione. I nagrodę zdobył Aleksy Urbański z grupy III, a II miejsce zdobyła Ewa Ludwiczak z grupy II. Obie prace zostały przygotowane pod czujnym okiem nauczycielek grup. Cieszymy się bardzo z sukcesów dzieci i serdecznie im gratulujemy!. Opracowała Anita Stanisławska.

Dodał: Anna Data: 08/06/2018 - 02:16:13
Rodzice

W piątek 8 czerwca w grupie II odbyły się warsztaty dla rodziców pt. „W jedna chwile dookoła świata”. W naszym współczesnym świecie dzieci mają coraz mniej sensorycznych doświadczeń. Jak wiadomo dziecko w okresie wczesnego dzieciństwa wszystkimi zmysłami musi poznawać świat - takim jakim jest naprawdę, bo to wszytko buduje w mózgu odpowiednie połączenia neuronowe, uczy  koncentracji, myślenia i pobudza wyobraźnię. Dzieci powinny patrzeć, słyszeć, wąchać, dotykać i smakować otaczający je świat. Dlatego też były to warsztaty sensoryczne połączone z geografią. Dzieci po powitaniu rodziców zaprosiły ich do wspólnego tańca. Następnie zasiedliśmy razem na dywanie i zaśpiewaliśmy utwór „Kontynenty”. Dzieci pochwaliły się rodzicom swoją wiedza. Wymieniły nazwy kontynentów, pokazały ich położenie na kuli ziemskiej. Jednak największą frajdę dzieci miały w momencie „tworzenia”  kontynentów. Na rozłożonej folii malarskiej za pomocą maki, oliwki oraz barwników stworzyły piasek kinetyczny, z który następnie wspólnie z rodzicami uformowały poszczególne kontynenty. Na sam koniec wspólnie zatańczyliśmy taniec do Piosenki „W dżungli”. Tak właśnie wyglądała piątkowa podróż gr. II w jedna chwilę dokoła świata. Bardzo dziękuje rodzicom za liczne przybycie i za zaangażowanie!!!

Katarzyna Czuba

 

Galeria

Dodał: Anna Data: 07/06/2018 - 03:02:30
Rodzice

W dniu 7 czerwca przedszkolaki z grupy III brały udział w zajęciach ruchowych z procedur bezpieczeństwa, które przeprowadził Pan Radosław Topólniak w Sali Kravtreningu przy ulicy Oporowskiej 7 w Kutnie. Zajęcia poprzedziła rozmowa na temat niebezpieczeństw, jakie mogą czekać na dziecko w wielu sytuacjach, np. spotkanie z nieznajomym, czy z kimś niebezpiecznym. Następnie Pan Radosław opowiedział na czym polega krav maga, w co wyposażona jest sala do kravtreningu, a także w co ubrany jest trener i osoba uprawiająca ten sport. Przedszkolaki uczyły się więc, jak wykonać uchwyt, unik, a także poznały sposób postępowania (krzyk, metoda ,,cztery palce") w przypadku, gdy ktoś niespodziewanie ich zaatakuje i będzie chciał im zrobić krzywdę. Później dzieci z wielkim zaangażowaniem i euforią uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych i sportowych. Zajęcia bardzo podobały się najmłodszym i już dziś chciałyby w nich dalej uczestniczyć, o czym pomyślimy w nowym roku szkolnym.Trening krav magi uczy bowiem zaradności, dzielności i pewności siebie, rozwija psychofizycznie i daje wiele radości. Dziękujemy Panu Radosławowi za przygotowanie fajnego i interesującego treningu.


Galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy