Dodał: Anna Data: 16/04/2019 - 11:58:09
Rodzice

Dnia 12 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Siedliska w Besiekierach. Tego dnia chcieliśmy uczcić również Dzień Czekolady dlatego Pani prowadząca zajęcia opowiedziała nam historię czekolady, a także pokazała jak wykonać domową czekoladę, w skład której wchodzi: kakao, masło, mleko w proszku, cukier, woda. Tak przyrządzoną czekoladę jedliśmy z wafelkami oraz chlebkiem. Kolejnym punktem programu były zajęcia edukacyjne na temat życia na wsi. Dzieci dowiedziały się czy kogut i kura to dobrana para, czy kurze potrzebny jest kogut, skąd się bierze jajko, kogo jajko jest największe, a kogo najmniejsze, kto oprócz kury znosi jajka. Przedszkolaki poznały cykl rozwoju kurczaka, sposoby spożywania jajka. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia kurczaczków. Po teorii przystąpiliśmy do praktyki. Wykonaliśmy eko rękodzieła-kurki i kogutki z siana. Powstały one z naturalnych materiałów-ziaren różnych zbóż oraz siana. Ostatnim punktem programu były gry i zabawy dawne. Przedszkolaki po listach poszukiwały diabła Boruty. Przy okazji poznały historię i legendy związane z XV wiecznym skarbem dziedzictwa historycznego naszego województwa. Po odnalezieniu Boruty przystąpiliśmy do zabaw dawnych m. in.: przeciągaliśmy linę, pokonywaliśmy wyznaczoną trasę z jajkiem na łyżeczce, a także ,,sadziliśmy'' ziemniaki. Chcielibyśmy podziękować za tak interesujące zajęcia i iście rodzinną atmosferę.

galeria

Dodał: Anna Data: 15/04/2019 - 09:05:51
Rodzice

Dnia 12 kwietnia 2019 roku swoje 3 urodziny obchodził Eryk z grupy I.  Z tej okazji Eryk z rodzicami przygotowali poczestunek w formie tortu "stacyjkowego" dla wszystkich dzieci. Serdeczne życzenia dla Eryczka, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz uśmiechu na co dzień.

galeria

Dodał: Anna Data: 10/04/2019 - 02:54:57
Rodzice

Dnia 9 kwietnia 2019 roku w grupie I odbyły się warsztaty z rodzicami o tematyce wielkanocnej. Zadaniem było wykonanie stroika wielkanocnego oraz koszyczka z jajeczkami. Wszyscy spisali się na medal a nasze prace były kolorowe, orginalne i niepowtarzalne. Bardzo było nam miło spędzić czas wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Zapraszamy na kolejny raz.

Galeria

Dodał: Anna Data: 10/04/2019 - 02:42:06
Rodzice

Dnia 10 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia biblioteczne pt. : ,,O sprytnej myszy i groźnym Gruffalo" cz. 1. Przeprowadził je Pan Michał Wenesrski z Biblioteki Pedagogiczne w Kutnie. Przeczytał on dzieciom książkę pt.: ,,Grufallo" Juli Donaldson. Książka opowiada o perypetiach małej myszki, która jest łakomym kąskiem dla wielu drapieżników żyjących w lesie. Mają oni ochotę skonsumować ją na obiad. Co robi sprytna myszka? Otóż opowiada kolejnym zwierzętom, że zaraz będzie tu Gruffalo, z którym jest umówiona na obiad. Kiedy wydaje się, że wszystkie zwierzęta dały już spokój biednej myszce, nagle pojawia się… prawdziwy Gruffalo!!! Wygląda dokładnie tak, jak opisała go mysz. Co gorsza, planuje spożyć ją na obiad. Co teraz?! Spokojna głowa! Mała sprytna myszka nie z takich opresji wychodziła cało. Zaprasza Gruffala na spacer, podczas którego potwór przekona się, kto tu jest najbardziej przerażającym zwierzęciem w lesie. Najpierw spotykają węża, który ucieka gdzie pieprz rośnie. To samo zrobiła sowa i lis. A biedny głupi Gruffalo był przekonany, że to mysz wzbudzała takie przerażenie. Mysz postanowiła pójść na całość i przeraziła także Gruffala, informując go, że ma ochotę upiec go na grillu i zjeść na obiad. Dziękujemy Panu Michałowi za rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy