Dodał: anna Data: 09/04/2021 - 11:57:02
Grupa 1

   

  09.04.2021r.Język angielski Mateusz Sikorski GrupaI-Bielawki

  Temat: Zawody

  Dzień dobry,Drodzy rodzice,Proszę okontynuowanie śpiewania z dziećmi piosenki We All Fall Down | Walk Around The Circle Song | Super Simple Songs”, piosenkę można znaleźć na youtube albo pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=JRMAptlBgTk,proszę o powtórzenie z dziećmi następujących słówek:Policeman -policjantFirefighter -strażakFarmer -farmerDoctor -doktorPozdrawiam Mateusz Sikorski

   

  Dodał: anna Data: 09/04/2021 - 11:54:31
  Grupa 2

   Scenariusz zajęć  do realizacji zdalnej

   grupa II

    

   Tematyka tygodniowa: Chciałbym być sportowcem

    

   Temat zajęć: Moje zabawy na powietrzu

    

   Dzień: 9 kwietnia 2021 r.

    

   Cele główne:

   -zachęcanie do aktywności i uprawiania sportu

   -rozwijanie mowy

    

   Cele operacyjne, dziecko

   -rozwija koordynację wzrokowo-ruchową

   -odpowiada na pytania dotyczące utworu

   -opowiada treść obrazków

    

   Rozwijane kompetencje kluczowe:

   -w zakresie rozumienia i tworzenia informacji

   -osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się

   -w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej

    

   Wszystkie pomoce do zajęć zostały przesłane rodzicom na Messenger grupy II.

    

   Zadanie 1 - Gimnastyka z rodzicami https://youtu.be/cGOK6AcTLZE  Poćwiczcie z rodzicami/rodzeństwem, bo...gimnastyki nigdy dość! Reagujcie na sygnał dźwiękowy.

    

   Zadanie 2 - Słuchanie opowiadania o tematyce zdrowotnej Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie”, odpowiadanie na pytania do treści wiersza. Treść opowiadania:

    Kacper chodzi do przedszkola. Lubi bawić się z kolegami i ze starszym bratem Michałem. Kiedy jest w przedszkolu najchętniej buduje z klocków wieże, domy i garaże. Z bratem urządzają zabawy na podwórku. Ścigają się, wspinają na drabinki i grają w piłkę nożną. Brat Kacpra chodzi do szkoły i na treningi piłki nożnej. Nie wie jeszcze, czy zostanie piłkarzem, ale lubi sport. Wie, że uprawianie sportu daje siłę, poprawia kondycję i hartuje organizm. Kiedy Kacper pójdzie do szkoły też zacznie trenować. Może razem z bratem?

   Pytania do tekstu:  Jak myślicie, co trzeba robić, żeby być zdrowym? Czy trzeba uprawiać sport? A co trzeba jeść?

    

   Zadanie 3 - Praca z tablicą demonstracyjną „Moje zabawy na powietrzu”. Obejrzyjcie zdjęcia i odpowiedź na pytania: Co robią dzieci? Czy Wy też lubicie zabawy ruchowe na powietrzu? Które z nich lubicie najbardziej?

    

   Zadanie 4 - Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z wykorzystaniem piłek, skakanek i innego sprzętu sportowego. Pobawcie się na świeżym powietrzu z piłką lub skakanką. Jak mogłabyś/mógłbyś zachęcić do takich zabaw dzieci z Twojej przedszkolnej grupy?

    

   Zadanie 5 - Rysowana opowieść „Wycieczka rowerowa”. Rodzic opowiada o wycieczce rowerowej i rysuje elementy. Słuchajcie uważnie i próbujecie rysować takie same wzory jak rodzic. Możecie rysować na powietrzu, kredą na betonie !!!

   Zadanie 6 - Wykonanie pracy malarskiej „Moje zabawy na powietrzu”.  Namalujcie siebie podczas zabaw ruchowych na powietrzu. Zwróćcie uwagę, żeby malować końcówką pędzla i płukać pędzel przed użyciem farby w innym kolorze.

    

   Zadanie 7 – Spacer - kolejny dzień bicia rekordu w rodzinnym spacerowaniu.  Czas na spacer! Rodzinne spacerowanie to jest to!

    

    

    

   Dodał: anna Data: 08/04/2021 - 10:55:00
   Grupa 2

    Scenariusz zajęć  do realizacji zdalnej

    grupa II

     

    Tematyka tygodniowa: Chciałbym być sportowcem

     

    Temat zajęć: Sportowe zgadywanki

     

    Dzień: 8 kwietnia 2021 r.

     

    Cele główne:

    -rozbudzanie zainteresowania dzieci sportem oraz aktywnym  trybem  życia

    -rozwijanie kreatywności

     

    Cele operacyjne, dziecko

    -rozwija koordynację wzrokowo-ruchową

    -rozwiązuje i tworzy samodzielnie zagadki na temat sportu

    -konstruuje z klocków

    -rysuje po śladzie

    -wykonuje pracę plastyczną według wlasnego pomysłu

     

    Rozwijane kompetencje kluczowe:

    -w zakresie rozumienia i tworzenia informacji

    -osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się

     

    Wszystkie pomoce do zajęć zostały przesłane rodzicom na Messenger grupy II.

     

    Zadanie 1 - Dowolny taniec przy nagraniu utworu A. Vivaldiego "Wiosna" z cyklu "Cztery pory roku". https://www.youtube.com/watch?v=Z_tk-AhlA1o

    Zatańcz do utworu: "Wiosna". Do tańca zaproś rodziców/rodzeństwo. Jaki nastrój ma utwór? Wesoły czy smutny?

     

    Zadanie 2 - Rozwiązywanie zagadek na temat sportu Zagadki dla dzieci o sporcie • Zagadki ze sportem • Zagadki Dla Dzieci .NET  Próby tworzenia własnych zagadek przez dzieci i zadawanie ich dorosłym. Rozwiąż zagadki na temat sportu. Jeśli potrafisz – spróbuj samodzielnie ułożyć zagadkę i zadaj ją rodzicom.

     

    Zadanie 3 - Ćwiczenia klasyfikacyjne "W tym wybiorę  się na spacer, a to włożę na urodzinki...". Rodzice przygotują dla Ciebie kilka sztuk ubranek. Zastanów się, które możesz włożyć na spacer/trening czy jazdę rowerem, a które np. na eleganckie przyjęcie urodzinowe.

     

    Zadanie 4 - Oglądanie filmu „Zwiedzamy Stadion Narodowy” https://www.youtube.com/watch?v=L1LrrwvFQxg

     

    Zadanie 5 - Zabawa konstrukcyjno-manipulacyjna "Stadion sportowy". Zbudujcie z klocków lub innych zabawek stadion sportowy. Czy wiesz co oznaczają słowa: "trybuny", "płyta boiska", "murawa"?

     

    Zadanie 6 - Trening fitness „Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami" Ćwicz z Lulisią i Lulitulisiami - trening fitness dla dzieci część 2 - YouTube  

     

    Zadanie 7 - Ćwiczenie grafomotoryczne – Karta Pracy cz. 2, nr 25. Rysujcie po śladach szprych w kołach rowerowych (pamiętajcie o prawidłowym  kierunku  rysowania: z góry na dół, z lewej strony do prawej).

     

    Zadanie 8 - Wykonanie pracy plastycznej „Mój rower”.  Pokażesz nam swój rower? A może masz jakiś wymarzony? Może wymyślisz rower szalony, zupełnie nie z tej ziemi? Technika pracy zupełnie dowolna (rysunek, praca malarska, wydzieranka, wyklejanka, itp.)

     

    Zadanie 9 - Spacer - kolejny dzień bicia rekordu w rodzinnym spacerowaniu. Czy udało Wam się pobić rodzinny rekord w spacerowaniu? Ile zrobiliście kroków? Dziś kolejny dzień wyzwania!

     

     

     

     

     

     

    Dodał: anna Data: 08/04/2021 - 10:50:10
    Rodzice

     Szanowni Rodzice,

      

      

     Informujemy , iż czasowe ograniczenie funkcjonowanie  Niepublicznego Przedszkola i  żłobka „Kolorowy Świat”  zostało wydłużone do 16 kwietnia 2021 roku. W dalszym ciągu  we wszystkich grupach  będą odbywały się zajęcia wychowawczo-dydaktyczne w formie pracy zdalnej.   Tak jak dotychczas nauczyciele kontaktują się z państwem za pomocą Facebooka  i Messengera  oraz poczty elektronicznej.  Również  na naszej stronie internetowej zamieszczamy  scenariusze  i propozycje zabaw , zadań oraz karty pracy.

      

      

     Dla dzieci  których rodzice zostali wymienieni w rozporządzeniu z dnia 26 marca 2021 DZ.U. z 2021 r. poz.561 i złożyli wnioski  o zorganizowanie zajęć w przedszkolu ,  nadal zapewniamy opiekę i naukę w przedszkolu.

     Jeżeli  ktoś z Państwa spełnia kryteria określone w/w rozporządzeniu i chciałby   aby dziecko uczęszczało do przedszkola proszę o informacje do 9 kwietnia do godziny 14.00

     Wnioski o zorganizowanie zajęć w przedszkolu można wypełnić w dniu przyprowadzenia dziecka w przedszkolu.

     Podaję dane kontaktowe  tel.  24 2533742  kom 784347332 lub przedszkole@kolorowyswiatkutno.pl

     Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia

     Róża Karasińska

      

     Dokumenty - rekrutacji

        

     Galeria

     

     Polecamy