Dodał: Anna Data: 27/02/2018 - 08:13:39
Rodzice

W dniu 26 lutego dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie teatralne pt.: "Po Polsce podróże małe i duże", zaprezentowane przez Studio Artystyczne ARKADA z Suwałk. Bohaterem spektaklu był przyjazny Smok Bazyliszek, który wspólnie z przedszkolakami wybrał się przez całą Polskę w odwiedziny do swojego wujka w Krakowie. Aby dojść do celu wspólnie musieli przejść długą drogę, obfitującą w przeróżne przygody i zabawne nieporozumienia. Odwiedzili wiele polskich miast i odgadywali ich nazwy: Gdańsk, Poznań, Toruń, Warszawa oraz charakterystyczne dla nich symbole: złotą rybkę, poznańskie koziołki, toruńskie pierniczki i warszawską syrenkę. Przestawienie w ciekawy i pełen humoru sposób utrwaliło wiedzę najmłodszych na temat naszego kraju. Dzieci doskonale odpowiadały na pytania o Wisłę - najdłuższą polską rzekę, stolicę Warszawę i narodowe barwy - biel i czerwień. I dzięki temu wspólnie ze smokiem dotarły do Krakowa, gdzie przywitał ich sam król Krak. Spektakl był także okazją do dobrej, pełniej śmiechu zabawy, w którą nasze przedszkolaki zaangażowały się z radością.

Galeria

Dodał: Anna Data: 26/02/2018 - 04:03:40
Rodzice

W lutym odbyły się w naszym przedszkolu kolejne zajęcia edukacyjne z pieskiem Badim, tym razem pod hasłem"Psi węch". Spotkanie rozpoczęło się wesołą piosenką "Gimnastyka to zabawa", przypominającą dzieciom nazwy różnych części ciała i zmysłów, którymi odbieramy otaczający nas świat. Przedszkolaki dowiedziały się, że węch jest najważniejszym i najbardziej rozwiniętym zmysłem u psa, dzięki niemu zwierzę wyczuwa zapachy nawet tysiąc razy lepiej niż człowiek, potrafi określić kierunek, z którego pochodzi zapach, wie także, jaki pies prze chwilą przechodził ulicą, ile miał lat i jakiej był płci. Przy pomocy doskonałego węchu i posiadania umiejętności dokładnego rozpoznawania zapachów psy potrafią wspaniale szukać, podążać za śladem, dlatego wykorzystywane są do pracy w policji, w wojsku, jako tropiciele, ratownicy czy terapeuci. Dzieci z olbrzymim zainteresowaniem słuchały opowieści P. Agaty o możliwościach psiego nosa, miały także okazję przekonać się, jak wspaniale Badi wykorzystuje własny nos do szukania oraz samemu rozpoznać i nazwać różne zapachy. Nie zabrakło także ulubionych wspólnych zabaw z psim przyjacielem, głaskania go i karmienia.

Galeria

Dodał: Anna Data: 19/02/2018 - 09:04:18
Rodzice

Karnawał to miła tradycja, czas organizowania bali i zabaw tanecznych. Bal karnawałowy jest dla przedszkolaków dniem niezwykłym, długo przez nie wyczekiwanym. Tak też było u nas. W dniu 2 lutego br. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, trochę nietypowy, bo nosił nazwę "Piżamowe Party". Jak na taki bal przystało, jedynym wymaganym przebraniem była...piżama i ulubiony jasiek. Dzieci już po śniadaniu rozpoczęły przebieranie się w swoje kolorowe i mięciutkie nocne stroje, które z dumą prezentowały podczas pokazu mody, rozpoczynającego bal, a wystrój sali wprowadził wszystkich w dobry nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Czas balu wypełniony był wspólnymi pląsami, tańcami i konkursami. "Piżamowym pociągiem" przedszkolaki wspólnie z paniami wyruszyły w podróż po całym świecie, aby zatańczyć różne tańce: czeską polkę, austriackiego walca, francuskiego kankana, grecką zorbę, włoską makarenę, brazylijską sambę i rosyjskiego kazaczoka. Nie mogło zabraknąć także współczesnej muzyki i piosenek, które dzieciaki dobrze znały i chętnie śpiewały. Wszyscy bawili się znakomicie, a uśmiech nie znikał z buziek mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach odpoczynku przeznaczonego na słodki poczęstunek i zabawy relaksacyjne, każdy z entuzjazmem wracał do zabawy. "Piżamowe party" przyniosły dzieciom i wychowawcom wiele radości, były okazją do wspólnego spędzenia czasu w wesołej i tanecznej atmosferze, więc na długo pozostaną w naszej pamięci.

Galeria

Dodał: Anna Data: 15/02/2018 - 04:35:44
Rodzice

Dzień 14 lutego br. był w grupie III wyjątkowo ciepły i serdeczny i to nie tylko z powodu Walentynek, ale przede wszystkim za sprawą  wizyty dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Gości przywitała Pani Dyrektor, podkreślając niezwykle ważną rolę babć i dziadków w życiu każdego człowieka i wyjątkową więź, jaka łączy wnuczęta z ich dziadkami. I tę piękną miłość można było zobaczyć podczas naszej uroczystości. Starszaki z radością przedstawiły swoim najbliższym program złożony z pięknych wierszy, piosenek i tańca "Chocolate", wręczyły im także własnoręcznie wykonane upominki - malowane, kolorowe obrazy przestawiające krajobrazy, pola słoneczników, kwiaty w wazonie, owoce w paterze czy zachód słońca nad morzem. Wszystko to

ucieszyło, ale też wzruszyło dziadków. Później dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Dziadkowie bardzo chętnie wzięli udział w znanych zabawach "Zabawmy się wesoło", "Ojciec Wirgiliusz", "Dwóm tańczyć się zachciało" i wspólnie zatańczyli do rytmu wiedeńskich walców. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, który był okazją do rozmów i wspomnień. Nasi goście podkreślali, że było to bardzo udane spotkanie, pełne uśmiechu, radości i wzruszeń. Już dziś wnuczęta szykują dla swoich dziadków kolejną niespodziankę, która na razie pozostanie tajemnicą. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym spotkaniu i pomogli nam w jego przygotowaniu, szczególnie Pani Magdzie Winter, mamie naszego kolegi Alana

Galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy