Dodał: Anna Data: 07/06/2018 - 01:56:19
Rodzice

Środa była niezwykłym dniem dla przedszkolaków z grupy II. Wybrały się one na wycieczkę do jednego z największych pałaców w województwie łódzkim  do Pałacu w Malinie. Pierw odbyliśmy podroż autokarem aby dotrzeć do pałacu. Na miejscu przywitała nas Pani Aleksandra Buława (menager ds. marketingu i sprzedaży) zaprosiła nas do środka. Następnie opowiedziała o pracy hotelu pokazała piękny apartament. Wyjaśniła dzieciom jak można zarezerwować pobyt. Zostaliśmy zaprowadzeni do restauracji gdzie dwie przemiłe Panie kelnerki opowiedziały o swej pracy, oraz przeprowadziły z dziećmi lekcje savoir vivre. Dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje noża i widelca. Jak powinniśmy zachowywać się przy stole. Następnie zaprosiły nas do swojej rozdzielni kelnerskiej – miejsca gdzie nie maja wstępu goście.  Wyjaśniły do czego służą urządzenia się tam znajdujące. Pokazały nam jak za pomocą wielkiego ekspresu zrobić pyszna kawę. Jednak największa niespodzianka czekała dzieci dopiero w podziemiach pałacu kiedy poznali ciocie Natalie – szefa kuchni Restauracji Mina. Na wielkim stole były rozłożone placki ciasta które czekały na dzieci aby przyrządzić z nich pyszne pizze. Szefowa kuchni wyjaśniła co i jak, dzieci z zapałem bawiły się w małych kucharzy. Kiedy pizza wylądowała w piecu ciocia Natalia oprowadziła nas po swoim królestwie – po kuchni. Następnie Pani Aleksandra zaprosiła nas na wielkie podwórze które znajdowało się za pałacem było ono pełne atrakcji dla dzieciaków. Nawet ciocia Kasia skusiła się aby poskakać na trampolinie. Opowiedziała nam historie pałacu – kto go wybudował co w nim się znajdowało aż do dnia dzisiejszego. Następnie zjedliśmy naszą pizze wypiliśmy pyszne koktajle przygotowane specjalnie dla nas i zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. To na pewno nie ostatni raz kiedy gościliśmy w Pałacu Malina!

Dziękujemy!!!!!

 Galeria

Dodał: Anna Data: 06/06/2018 - 09:26:50
Rodzice

2 czerwca w ogrodzie Niepublicznego Przedszkola " Kolorowy Świat" w Bielawkach odbył się coroczny piknik rodzinny. Połączone zostały obchody Dni: Dziecka, Matki i Ojca. W naszej placówce chcemy gościć rodziców wraz ze swoimi dziećmi , aby mogli wspólnie przeżyć "Święto Rodziny". Tegoroczny festyn uświetniły występy dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Na początku zaprezentowane ostały wierszyki ora piosenki. Następnie goście zobaczyć mogli również popisy taneczne dzieci z grupy najmłodszej, dziewczynek w utworze Samba oraz chłopców tańczących specjalnie dla swoich mam. Recytowane były także wiersze z tegorocznego konkursu „Poezja w przyrodzie”. Następnie ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Kutno moje miasto” i wręczono nagrody.Po programie artystycznym można było wziąć udział w zawodach sportowych. Było tradycyjne przeciąganie liny, i wiele innych konkurencji przysparzających sporo śmiechu uczestnikom. W trakcie trwania pikniku był też czas na szaloną zabawę z animatorami LeoMarketu. Do dyspozycji dzieci było wiele atrakcji, zjeżdżalnie, malowanie buziek, skręcane balony, kącik artystyczny. Największym powodzeniem chyba jednak cieszyła się przejażdżka na kucykach. Na chętnych gości czekał Kiermasz Prac Małych Artystów. Nad tegorocznym konkursem ciast czuwała sama Baba Jaga ponieważ smakołyki znajdował się w jej chatce. Każdy śmiałek który tam wszedł i się poczęstował musiał zagłosować na ciasto inaczej Baba Jaga nie chciała go wypuścić. Na gości czekał również grill oraz napoje.Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za każde nawet najmniejsze wsparcie udzielone w trakcie festynu. Szczególne podziękowania pragniemy skierować do rodziców ora wszystkich sponsorów zewnętrznych.Dzięki takim imprezom rodzice poznają się między sobą. Tworzy się społeczność i przyjazna atmosfera. Wierzymy, że tradycja naszego przedszkola zostanie podtrzymana także za rok. Tak więc nie mówimy Państwu do widzenia tylko DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Galeria

Dodał: Anna Data: 30/05/2018 - 09:16:03
Rodzice

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasze przedszkole było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: „Świat Tęczą Malowany”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem wyłącznie kolorów występujących w tęczy. Cieszymy się, że tematyka konkursu okazała się ciekawa i zainteresowała dzieci i nauczycielki z wielu przedszkoli.. Na konkurs wpłynęło bowiem aż 66 prac z placówek w całym kraju. Wszystkie przestawiały interesujące obrazki i treści, były bardzo pomysłowe piękne i kolorowe, wykonane zostały różnorodnymi technikami plastycznymi. Dlatego wybór tych najciekawszych był niezwykle trudny. Biorąc pod uwagę kryteria wyznaczone w regulaminie: pomysłowość, ciekawe techniki, ujęcie tematu oraz samodzielność, jury nagrodziło i wyróżniło następujące autorów i ich prace:
-w kategorii wiekowej 3-latki:
I miejsce Oskar Burzyński - Przedszkole nr 216 w Warszawie
II miejsce Antek Skoczowski – Niepubliczne Przedszkole o Profilu Sportowym „Sportusie” w Siemianowicach Śląskich
III miejsce Zuzanna Kobylińska – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Dobry Start” w Łosicach
oraz Hanna Pola Szweda – Przedszkole Samorządowe w Kępicach

-w kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce Nikola Kidoń - Przedszkole Parafialne im. Św. Feliksa z Cantalicio w Miliczu
II miejsce Hanna Trzyna – Oddziały Przedszkolne w SP nr 2 im. Kpt. Wysockiego w Bielsku Podlaskim
III miejsce Stefan Wilk – Przedszkole Publiczne nr 19 w Radomiu
Wyróżnienie: Marcelina Hertel – Przedszkole nr 7 im. Janka Wędrowniczka w Śremie

-w kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce Leon Osiuta – Oddziały Przedszkolne w SP nr 2 im. Kpt. Wysockiego w Bielsku Podlaskim
II miejsce Lena Frankowska – Przedszkole Miejskie nr 22 im. Jasia i Małgosi w Gorzowie Wielkopolskim
III miejsce Milena Kubacka – Samorządowe Przedszkole im. Św. Kingi w Podłężu
Wyróżnienie: Gabriela Kawa – Publiczne Przedszkole w Ryglicach
-w kategorii wiekowej 6-latki:
I miejsce Iga Lelonkiewicz - Niepubliczne Przedszkole „Pozytywka” w Żyrardowie
II miejsce Kornelia Węgłowska – Miejskie Przedszkole nr 7 w Żarach
III miejsce Sonia Czarnocka – Szkołą Podstawowa nr 3im. J. Słowackiego w Lublinie
Wyróżnienie: Oskar Sionowski – Niepubliczne Przedszkole o Profilu Sportowym "Sportusie” w Siemianowicach Śląskich

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe dyplomy, a pozostali uczestnicy i ich opiekunowie dyplomy oraz podziękowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolom, nauczycielom i dzieciom za udział w naszym konkursie, a nagrodzonym gratulujemy sukcesu. Zapraszamy też do obejrzenia pokonkursowej „tęczowej” wystawy prac w naszym przedszkolu. Opracowała Anita Stanisławska.

 

 

Galeria

Dodał: Anna Data: 30/05/2018 - 09:13:22
Rodzice

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza koleżanka Zuzanna Truszczyńska z grupy starszaków zdobyła II miejsce w Konkursie Plastycznym pt.: ”Dla lasu, dla ludzi - z nami bezpiecznie”, zorganizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi oraz Nadleśnictwo Kutno z siedzibą w Chrośne. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy dotyczącej bezpieczeństwa w lesie w jednej z dwunastu kategorii tematycznej. Zuzia przygotowała piękną i dokładnie wyklejoną kuleczkami bibuły pracę w kategorii 9 „Nie wyrzucaj śmieci do lasu”, która został doceniona i nagrodzona dyplomem oraz fajnymi nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo praca Zuzanny przeszła do drugiego etapu konkursu w Dyrekcji Lasów w Łodzi i zostanie opublikowana w wydawnictwach Nadleśnictwa w celach promocyjnych i edukacyjnych. W konkursie brali także udział dwaj chłopcy, Alan Winter i Krzysio Nowalski, którzy otrzymali z rąk P. Katarzyny Pilarczyk, edukator leśnictwa, upominki za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim, a Zuzi życzymy powodzenia!.

Opracowała Anita Stanisławska.

 

Galeria

 

Dokumenty - rekrutacji

   

GaleriaPolecamy